Kwiat Życia!

Witajcie w 2015 roku!

Za mną dwa dni przerwy, pełne odpoczynku i przemyśleń oraz, jak to bywa u każdego… postanowień 🙂

Obiecałem, że podzielę się z wami kolejnymi pozycjami, które mi polecono abym zrozumiał, jak nasz świat funkcjonuje, jak się w nim odnalezć i czemu przeciętny człowiek, dla którego całe życie to: wstać, jeść, pić i srać wie tak mało o tym co nas otacza. Już od małego wiedziałem, że coś jest nie tak, patrzyłem na ludzi i powtarzałem sobie, że ja tak nie chce, że jestem tu po to aby robić coś więcej, że nie godzę się na proste życie! Zawsze zadawałem sobie wiele pytań i zawsze poszukiwałem odpowiedzi… pozycja, którą wam dziś przedstawię uzupełniła moje braki wiedzy w większej mierze, pozwoliła mi także obrać odpowiedni kierunek dalszych poszukiwań, przez wzgląd na ową wiedzę postanowiłem się udać do Egiptu, co udało mi się zrealizować wspólnie z żoną w lipcu 2014. Nasz wyjazd do krainy piramid nie był wyjazdem czysto turystycznym, nie polegał na wylegiwaniu się z drinkiem w ręku przed hotelem ale nie o tym dziś chcę opowiadać 🙂

Tytuł mojego posta odsłania dzisiejszy temat; Kwiat Życia, a konkretniej „Pradawna tajemnica kwiatu życia” to książka, którą miałem przeczytać zaraz po Sekrecie, nie patrząc na cenę, zamówiłem oba tomy tej księgi i z niecierpliwością czekałem aż kurier zawita do moich drzwi.. W dniu w którym otrzymałem wiadomość, że książka pojawi się w moim ręku w przeciągu kilku godzin, mój umysł wręcz wariował, czułem, że zaraz otrzymam coś na co czekałem bardzo długo, niestety… kurier jak nie przyjechał rano, tak nie było go do 15:00 a o 14:00 miałem otworzyć nasze studio. Prowadząc zajęcia odcinam się od rzeczywistości i co zabawne zdziwiłem się gdy wszedł człowiek trzymający paczkę i pytający o mnie. Przerwałem zajęcia, podpisałem kwity, szybko zerwałem papier a moim oczom ukazały się dwa tomy, pozycji na którą czekałem! Niestety musiałem wracać do zajęć, przez cały czas myślałem tylko o tym by wrócić do domu i zasiąść do lektury. Zmęczenie jednak nie pozwoliło mi na to, padłem jak zabity gdy tylko wszedłem do domu, może to i lepiej, dzięki temu następnego ranka mogłem zabrać się za książkę: wyspany, wypoczęty i odpowiednio przygotowany!

Książka na początku okazała się dla mnie kompletnie nie zrozumiała, nie wiem w tej chwili jak wiele razy ją przeczytałem, aby zrozumieć, że:

Wszystko we wszechświecie jest geometryczne, ludzie, drzewa, zwierzęta, planety, układy słoneczne, dosłownie wszystko można zmierzyć według skali geometrycznej. Musimy też wiedzieć, że stworzenie również ma charakter geometryczny. Wzór stworzenia:

304px-Flower-of-Life-small.svg

Wszystko co istnieje we wszechświecie, wzięło się z tego wzoru. Poważnie, ten jeden rysunek zmieni wszystko! To właśnie jest Kwiat Życia. Jest to wzorzec stworzenia wszystkiego co obecnie istnieje, nawet rzeczy niematerialnych, emocji, myśli, muzyki i jej gam. Ten niezwykły rysunek poniżej wykonał sam Leonardo Da Vinci, co w istocie potwierdza, że nawet on lata temu studiował kwiat życia:

floweroflife2

W rzeczywistości, odnaleziono blisko ponad 200 rysunków pióra Leonardo, w lepszej lub gorszej jakości, jednak wszystkie wskazywały na to iż, autor był mocno zainteresowany formą tego wzoru. Wszystkie wynalazki, Leonardo są efektem studiowania Boskiej Geometrii, zwanej także Świętą Geometrią. Fakt, że był Mistrzem Wolnomularzem jedynie potwierdza tezę iż wiedzę tę otrzymał właśnie z tych kręgów, jednak nie to jest istotne w tym wszystkim. W czasach starożytnych ten symbol znano w miejscach na całym świecie: w Irlandii, Turcji, Izraelu, Egipcie, Chinach, Grecji, Niemczech, Indiach a nawet w Polsce.

Ten symbol pojawia się na całym świecie i wszędzie nosi taką samą nazwę, czy to nie jest niesamowite? Aby omówić jego istotę, musiałbym tu streścić całe dwa tomy księgi Drunvalo Melhizedeka, pozwolę sobie jedynie zachęcić was do lektury tej księgi, gwarantuję, że się nie zawiedziecie, a jeśli sięgniecie po nią zaraz po Sekrecie, mam nadzieję, że wtedy zrozumiecie tak naprawdę czemu ludzkość śpi głębokim, niedzwiedzim snem.

Mam nadzieję, że początek tego roku dał wam wiele radości i motywacji do działania! Jeszcze raz wszystkiego dobrego, pamiętajcie, że bardzo mnie cieszy każde udostępnienie moich postów, napędza mnie i daje mi energię do pisania kolejnych – nie żałujcie sobie! 🙂

Reklamy
Kwiat Życia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s