Tajemnica Szczęścia..

Witajcie,

Dziś skończyłem czytać książkę, nie ukrywam, że trochę byłem zły na siebie, że dopiero teraz po nią sięgnąłem, miałem do niej pewne uprzedzenie, w zasadzie to zdałem sobie sprawę, jak bardzo głupi jest pretekst dla którego nie sięgnąłem po tą pozycję! Każde z nas miewa tak, że wraz z ludzmi, którzy od nas odchodzą… opuszczają nas również ich upodobania, pasje i ulubione rzeczy – jeśli nie natychmiast, to po jakimś czasie. Nikt mi nie umarł, na szczęście, nawiązuję jedynie do sytuacji w której mając 17-18 lat spotykałem się z dziewczyną, która bardzo lubiła wszystkie prace Coelho, do tego stopnia, że czytała te książki bez przerwy – dosłownie! Kończyła jedną, wracała do drugiej, Gdy przyszło nam się rozstać w nie miłej atmosferze, zacząłem pałać nie chęcią do Coelho, nagle jej ulubiony język hiszpański stał się najbardziej znienawidzonym językiem przeze mnie itd… itd… Dziś zamknąłem ostatni rozdział Alchemika i naprawdę cieszę się bardzo, że przeczytałem tą książkę, mogę nawet śmiało powiedzieć, że w tej chwili jest to jedna z moich ulubionych pozycji! Za jednego z lepszych znajomych z za granicy mam Hiszpana a wraz z żoną uczymy się języka Hiszpańskiego 🙂 Czy to nie kolejny dowód na to, że przyciągamy do siebie wszystko na czym mocno skupimy swoją myśl? Tak wiele razy powtarzałem sobie, że nie lubię Hiszpanów, hiszpańskiego i książek Coelho, że w końcu to do mnie trafiło i wcale nie okazało się czymś negatywnym! Wręcz przeciwnie !!!

Tym krótkim wstępem, chciałbym podzielić się z wami tajemnicą szczęścia zawartą w tej książce, ponieważ wyjątkowo przypadł mi do gustu właśnie ten fragment!

” Raz pewien kupiec posłał swojego syna po Tajemnicę Szczęścia do najmądrzejszego z ludzi. Przez czterdzieści dni chłopiec wędrował przez pustynię, aż dotarł do pięknego starego zamczyska na szczycie wzgórza. Mieszkał w nim ten, którego szukał. Lecz zamiast spotkać tam wielkiego mędrca, ujrzał salę, w której panowała atmosfera ogromnego poruszenia: wbiegali i wybiegali kupcy, po kątach, gorączkowo gestykulując, rozprawiali goście, w tle przygrywali grajkowie, a na suto zastawionych stołach stały najwspanialsze tamtejsze przysmaki. sam zaś mędrzec zajęty był rozmową i chłopiec musiał cierpliwie czekać bite dwie godziny, nim nadeszła jego kolej.

   Mędrzec wysłuchał go wprawdzie uważnie, ale powiedział, że teraz nie ma czasu, by odkryć przed nim Tajemnicę Szczęścia. Zaprosił go do obejrzenia pałacu i przykazał wrócić za dwie godziny.
   – Chciałbym cię jednak o coś prosić – dodał na koniec, podając chłopcu łyżkę, którą napełnił dwoma kroplami oliwy. – Kiedy będziesz przechadzał się po moim pałacu nieś tę łyżkę tak, aby ani krzty z niej nie uronić.
   Chłopiec wchodził i schodził po schodach pałacu, nie odrywając oczu od łyżki. Po dwóch godzinach znów stanął przed obliczem Mędrca.
   – A więc widziałeś już perskie dywany w mojej sali biesiadnej? – pytał. – Zachwycił cię ogród, który z góra dziesięć lat tworzył Mistrz ogrodników? Podziwiałeś piękne pergaminy w mojej bibliotece?
   Zawstydzony chłopiec wyznał, że nie widział nic. Dbał bowiem tylko o to, by nie uronić ani kropli oliwy, którą powierzył mu Mędrzec.
   – Wobec tego wracaj i poznaj cudowności mego świata- powiedział Mędrzec. – Nie wolno nigdy ufać człowiekowi, którego domu nie znasz.
Teraz juz spokojniejszy, chłopiec wziął łyżkę i znów zaczął spacerować po pałacu, tym razem przyglądając się bacznie wszystkim płótnom wiszącym na ścianach i malowidłom na sklepieniu. Podziwiał góry wokół, ogrody, delikatność kwiatów i smak, z jakim ułożono tu każde dzieło. Wróciwszy zaś przed oblicze Mędrca opowiedział dokładnie co zobaczył.
   – A gdzie są dwie krople oleju, które powierzyłem twojej pieczy? zapytał Mędrzec.
   Chłopiec spojrzał na łyżkę i ujrzał, że po oliwie nie zostało ani śladu.
   – Oto jedyna rada jaką mogę ci dać – rzekł Mędrzec nad Mędrcami. – Tajemnica Szczęścia jest ukryta w tym, by widzieć wszystkie cuda świata i nigdy nie zapomnieć o dwóch kroplach oliwy na łyżce.”

Wszystkiego dobrego Kochani, podziwiajcie cuda świata, twórzcie, zdobywajcie i dzielcie się tym z innymi, nie zapomnijcie jednak o tym co ważne 🙂

766-balony-kobieta-szczescie

 

Polub Ogrodnika na Facebooku!

Reklamy
Tajemnica Szczęścia..

2 uwagi do wpisu “Tajemnica Szczęścia..

    1. Ważne jest to by utrzymać życiową równowagę 🙂 Oczywiście mowię to opierając to tylko i wyłącznie o swoje doświadczenia.. sam podziwiam świat i odkrywam jego tajemnice, a żeby miarka się nie przebrała zachowuję też równowagę w życiu codziennym. Często ludzie dowiadując się pewnych informacji o świecie zaprzestają prowadzenia życia doczesnego, zaniedbują je kosztem doświadczeń duchowych… Dlatego należy podziwiać cuda świata, nie zapominając o oliwie na łyżce:)

      Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s